Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Rochdale Unitarian Church "Humility".jpg

Thjeshtësia është vetia e atij që është i thjeshtë.

ThënieRedakto

ProverbaRedakto

  • Kalliri me bukë, s'e ngren kryet përpjetë.
  • Mos u kapardis si gjeli në plehra.
  • Pula bën venë e kakaris sa zgjuan mëhallë, pela bën mushkën dhe nuk ndihet fare.
  • Ti mbaje veten ulët, pa të ngrenë të tjerët.

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto