Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Thomas Paine rev1.jpg

Thomas Paine (29 janar 1737 - 8 qershor 1809) ishte publicist dhe filozof anglo-amerikan dhe njëri prej etërve themelues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

ThënieRedakto

  • Atë që ne e fitojmë me shumë lehtësi, e çmojmë shumë pak. Është sa e shtrenjtë është për ne ajo që i jep vlerë çdo gjëje. Zoti di si të vendosë një çmim të duhur për të mirat e tij.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: