Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Vittorio Gassman.jpg

Vittorio Gasman (1 shtator 1922 - 28 qershor 2000) ishte aktor dhe regjisor gjermano-italian.

ThënieRedakto

  • Nje aktor i shendetshem është paradoks.
  • Ne nje film nje budalla nuk mund te luaj rolin e budallait, ne teater kjo gje mund te fshihet ndersa ne television dica e tille do te binte menjehere ne sy.
  • Te interpretuarit ne skene nuk është larg te qenurit i cmendur,nje aktor perzihet me turmen dhe kjo është nje lloj skizofrenie.
  • Instikti për t’iu larger te tjereve do te ekzistoje gjithnje: megjithse Paskal-I keshillonte qe jeta te kalohej mbyllur ne nje dhome.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: