Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


William James b1842c.jpg

William James (11 janar 1842 - 26 gusht 1910) lindi në New York dhe ishte psikolog e filozof amerikan.

ThënieRedakto

  • Është dallim i madh në mes të asaj se çka jemi dhe të asaj se çfarë do të dëshironim të ishim.
  • Krahasuar me atë që do të duhej të jemi, ne jemi gjysmë të zgjuar.

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: