Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Giuseppe Garibaldi (4 korrik 1807 - 2 qershor 1882) ishte revolucionar dhe luftëtar për lirinë dhe bashkimin e Italisë. Konsiderohet si një nga gjeneralët më të mirë modernë.

Thënie Redakto

  • Çështja e lirisë është një e vetme, cilido qoftë populli që e mbron atë.

Thënie për të Redakto

Thënie të atribuara gabimisht Redakto

Referime Redakto

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: