Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


George W. Bush (6 korrik 1946 - ) është politikan amerikan dhe shërbeu si presidenti i 43-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

George W. Bush

ThënieRedakto

  • Fitore do të thotë strategji rrugëdaljeje, dhe është e rëndësishme për Presidentin të tregojë se cila është strategjia e rrugëdaljes.
Më 9 prill 1999
  • Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët, që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj Z. Miloseviç që NATO nuk do ta tolerojë gjenocidin.
Më 9 prill 1999

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: