Kosova

republikë në Evropën Juglindore
Question book-new.svg Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Flag of Kosovo.svg

Kosova, e njohur zyrtarisht si Republika e Kosovës, është një shtet në Evropën Juglindore.

ThënieRedakto

  • Do ta përshkruaja qëllimin e misionit si kthimi i Kosovës tek Kosovarët që ata të mund të kthehen në shtëpi dhe në të njëjtën kohë t'i tregoj Sllobodan Milosheviçit që NATO nuk do ta tolerojë gjenocidin.
George W. Bush

ProverbaRedakto

ReferimetRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me:


Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me:


Wikiudhëtime ka një guidë turistike në lidhje me: