Sali Berisha

politikan Shqiptar
Ky artikull nuk përmban asnjë referim. Për pasojë, besueshmëria në të lë për të dëshiruar. Ndihmoni të shtojmë burime sipas udhëzimeve të përshkruara te Ndihmë:Referimi.


Sali Berisha (15 tetor 1944 - ) është një kardiolog dhe politikan shqiptar, figurë e shquar e Partisë Demokratike, që shërbeu si presidenti i dytë i Shqipërisë në vitet 1992 - 1997, dhe presidenti i parë i zgjedhur nga një parlament i dalë nga zgjedhjet e lira demokratike pas rënies së regjimit komunist. Berisha qe gjithashtu kryeministër i Shqipërisë nga viti 2005 deri më vitin 2013.

uptight
uptight

ThënieRedakto

  • Nëse shkalla e mashtrimit është e lartë ne nuk do t'i pranojmë rezultatet e zgjedhjeve.
  • Shqipëria po ndryshon!

Thënie për tëRedakto

Thënie të atribuara gabimishtRedakto

ReferimeRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Wikipedia ka një artikull në lidhje me: