Dallime mes rishikimeve të "George Washington"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
{{Për përmirësim}}
 
[[Figura:Gilbert_Stuart_Williamstown_Portrait_of_George_Washington.jpg|djathtas|upright|frameless]]
'''George Washington''' ishte presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikë dhe Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Kontinentale gjatë Luftës Revolucionare Amerikane.