Dallime mes rishikimeve të "Ayn Rand"

2 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:YoungAynRand.jpg|frameless|right|upright]]
'''AynAlisa RandZinov'evna Rozenbaum''' (20 janar 1905 - 6 mars 1982) lindure menjohur emrinsi ''Alisa Zinov'evnaAyn RozenbaumRand''', ishte një shkrimtare, filozofe dhe skenografe amerikane me origjinë ruse. Autore e veprave të famshme si ''Burimi i jetës'' ''(The Fountainhead)'' dhe ''Revolta e Atlasit'' ''(Atlas Shrugged)'', Ayn Rand ishte themeluese dhe promovuese e rrymës filozofike të objektivizmit.
 
== Thënie ==