Dallime mes rishikimeve të "Donald Trump"

10 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
vNo edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
[[Skeda:Donald Trump Pentagon 2017.jpg|100 pxupright|frameless|djathtas]]
'''Donald Trump''' (14 qershor 1946 -- ) është presidenti i 45-të i [[w:Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shteteve të Bashkuara të Amerikës]], biznesmen amerikan, manjat, multi-miliarder, investitor.
 
== Thënie ==
 
* ''Ndonjëherë, me humbjen e një beteje, ti gjen një rrugë të re për të fituar luftën.''
 
* ''Pa pasion ti nuk ke energji, pa energji nuk ke asgjë.''
 
* ''Kur dikush të sfidon ty, lufto. Bëhu brutal, bëhu i fortë.''
 
* ''Gjithçka në jetë është fat.''
 
* ''Është gjithmonë mirë të jesh i nënvlerësuar.''
 
* ''Ndonjëherë, investimet më të mira janë ato të cilat nuk i bën.''
 
* ''Një ndër problemet thelbësore sot është se politika është kaq e turpshme, njerëzit e mirë nuk shkojnë në qeveri.''
 
* ''Unë mbështes kujdesin mjekësor për njerëzit. Dua që njerëzit të kenë mjaftueshëm kujdes. Por unë poashtu dua një kujdes mjekësor të cilin mund t'a përballojmë si shtet. Kam njerëz dhe miq që mbyllin bizneset e tyre për shkak të Obamacare.''
 
* ''Nëse njerëzit mund të hyjnë thjesht në shtetin tënd ilegalisht, atëherë ti nuk ke shtet.''
 
* ''Nuk më pëlqejnë humbësit.''
 
* ''Njerëzit më duan mua. Dhe e di çfarë, unë kam qenë shumë i suksesshëm. Të gjithë më duan mua.''
 
* ''Dikush tha se unë jam njeriu më i famshëm në Arizonë sepse unë flas të vërtetën.''
 
==Thënie për të==
== Thënie për atribuara gabimisht==
 
==Referencat==
== Thënie të atribuara gabimisht ==
==Shiko edhe==
 
==Lidhje të jashtme==
== Referencat ==
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{Wikipedia}}
{{Commons}}
 
[[Category:amerikanë]]
[[Kategory:Amerikanë]]